  • C2220C225K5RAC7025
C2220C225K5RAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C2220C225K5RAC7025
HK JDW NO:
417-C2220C225K5RAC7025
Package:
2220
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 2220
Step5Bar-code shipping tag
C2220C225K5RAC7025
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.5mm
  • Length
    5.6mm