  • C2220C123J5GAC7800
C2220C123J5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220C123J5GAC7800
HK JDW NO:
417-C2220C123J5GAC7800
Description:
12nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2220
Step5Bar-code shipping tag
C2220C123J5GAC7800
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1mm
  • Length
    5.6mm