  • C2220C120DBGAC7210
C2220C120DBGAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C2220C120DBGAC7210
HK JDW NO:
417-C2220C120DBGAC7210
Package:
2220
Datasheet:
Description:
12pF Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2220
Step5Bar-code shipping tag
C2220C120DBGAC7210
  • Length
    5.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    4.1667%
  • Negative Tolerance
    4.1667%
  • Height
    1.6mm