  • C2101A.21.01
C2101A.21.01
advertisement
Manufacturer No:
C2101A.21.01
HK JDW NO:
336-C2101A.21.01
Step5Bar-code shipping tag
C2101A.21.01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    7/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.094 (2.38mm)
  • Insulation Diameter
    2.3876 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm
  • Insulation Thickness
    812.8μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    UL Style 1015, ASTM B-33
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2101A
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    UL
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V