  • C2064A.21.03
C2064A.21.03
advertisement
Manufacturer No:
C2064A.21.03
HK JDW NO:
336-C2064A.21.03
Step5Bar-code shipping tag
C2064A.21.03
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2064A
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    16/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.080 (2.03mm)
  • Insulation Diameter
    2.032 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm