  • C2015A.21.10
C2015A.21.10
advertisement
Manufacturer No:
C2015A.21.10
HK JDW NO:
336-C2015A.21.10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C2015A.21.10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Annealed Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2015A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Grey
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    7/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.056 (1.42mm)
  • Insulation Diameter
    1.4224 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm