  • C192T104K1R5CP7200
C192T104K1R5CP7200
advertisement
Manufacturer No:
C192T104K1R5CP7200
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C192T104K1R5CP7200
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% Axial
Step5Bar-code shipping tag
C192T104K1R5CP7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Dielectric
    X7R
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm