  • C192G431J2G5CS
C192G431J2G5CS
advertisement
Manufacturer No:
C192G431J2G5CS
HK JDW NO:
417-C192G431J2G5CS
Description:
430pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C192G431J2G5CS
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    430pF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm