  • C192G152G1G5CP
C192G152G1G5CP
advertisement
Manufacturer No:
C192G152G1G5CP
HK JDW NO:
417-C192G152G1G5CP
Description:
C(SIZE)G 1.5nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C192G152G1G5CP
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/29
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm