  • C192C222K2G5CATR
C192C222K2G5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C192C222K2G5CATR
HK JDW NO:
417-C192C222K2G5CATR
Package:
Molded
Datasheet:
C192C222K2G5CATR
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C192C222K2G5CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Dielectric
    C0G
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm