  • C1825C474M5RAC7999
C1825C474M5RAC7999
advertisement
Manufacturer No:
C1825C474M5RAC7999
HK JDW NO:
417-C1825C474M5RAC7999
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825C474M5RAC7999
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm