  • C1825C221JHGAC7800
C1825C221JHGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1825C221JHGAC7800
HK JDW NO:
417-C1825C221JHGAC7800
Description:
SMD Comm C0G HV 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1825C221JHGAC7800
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm