  • C1812X822G5HAC7800
C1812X822G5HAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812X822G5HAC7800
HK JDW NO:
417-C1812X822G5HAC7800
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X8R HT150C Flex 8200pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812X822G5HAC7800
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm