  • C1812X683M8JAC7800
C1812X683M8JAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812X683M8JAC7800
HK JDW NO:
417-C1812X683M8JAC7800
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812X683M8JAC7800
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm
  • Thickness
    1.0922mm