  • C1812X563K8JACAUTO
C1812X563K8JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812X563K8JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812X563K8JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J Flex 0.056μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812X563K8JACAUTO
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm