  • C1812X154KBRACAUTO
C1812X154KBRACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812X154KBRACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812X154KBRACAUTO
Description:
SMD Auto X7R HV Flex 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 6186
Step5Bar-code shipping tag
C1812X154KBRACAUTO
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.7mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R HV Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%