  • C1812X105K3RAC7800
C1812X105K3RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812X105K3RAC7800
HK JDW NO:
417-C1812X105K3RAC7800
Description:
SMD Comm X7R Flex 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1316
Step5Bar-code shipping tag
C1812X105K3RAC7800
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm