  • C1812N392F1GRC
C1812N392F1GRC
advertisement
Manufacturer No:
C1812N392F1GRC
HK JDW NO:
417-C1812N392F1GRC
Package:
1812
Datasheet:
Description:
C(SIZE)N 3.9nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812N392F1GRC
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    1812
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%