  • C1812N103K5GSC
C1812N103K5GSC
advertisement
Manufacturer No:
C1812N103K5GSC
HK JDW NO:
417-C1812N103K5GSC
Package:
1812
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812N103K5GSC
    1812
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm