  • C1812F104K5RAC7800
C1812F104K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812F104K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C1812F104K5RAC7800
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812F104K5RAC7800
    1812
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm