  • C1812C684M5UAC7800
C1812C684M5UAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C684M5UAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C684M5UAC7800
Package:
1812
Description:
680nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C684M5UAC7800
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    20%