  • C1812C472KGRACAUTO
C1812C472KGRACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812C472KGRACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812C472KGRACAUTO
Description:
SMD Auto X7R HV 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1812C472KGRACAUTO
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm