  • C1812C226M4R2CT500
C1812C226M4R2CT500
advertisement
Manufacturer No:
C1812C226M4R2CT500
HK JDW NO:
417-C1812C226M4R2CT500
Package:
1812
Description:
22μF 16V Ceramic Capacitor 20% 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C226M4R2CT500
  • Package / Case
    1812
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    3.5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    16V
  • Height
    5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm