  • C1812C184M8JACAUTO
C1812C184M8JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812C184M8JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812C184M8JACAUTO
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto U2J 0.18μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812C184M8JACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm