  • C1812C182J5GAC7800
C1812C182J5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C182J5GAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C182J5GAC7800
Package:
1812
Datasheet:
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C182J5GAC7800
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm