  • C1812C105J5RAC7800
C1812C105J5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C105J5RAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C105J5RAC7800
Package:
1812
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 5% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Quantity:
In Stock : 1731
Step5Bar-code shipping tag
C1812C105J5RAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.3mm
  • Length
    4.5mm