  • C1812C104K5HACTU
C1812C104K5HACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1812C104K5HACTU
HK JDW NO:
417-C1812C104K5HACTU
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4705
Step5Bar-code shipping tag
C1812C104K5HACTU
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    X8R
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm