  • C1812C103KFRAC7800
C1812C103KFRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C103KFRAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C103KFRAC7800
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
SMD Comm X7R HV 10000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1843
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1812C103KFRAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm