  • C1808W223KDRACTU
C1808W223KDRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1808W223KDRACTU
HK JDW NO:
417-C1808W223KDRACTU
Datasheet:
C1808W223KDRACTU
Description:
ArcShield SMD Comm X7R HV 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage, ArcShield™ Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 1374
Step5Bar-code shipping tag
C1808W223KDRACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ArcShield SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1mm
  • Length
    4.7mm
  • Thickness (Max)
    0.043 1.10mm
  • Thickness
    1.0922mm