  • C1808C330KHGACTU
C1808C330KHGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1808C330KHGACTU
HK JDW NO:
417-C1808C330KHGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV 33pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 4021
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1808C330KHGACTU
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.7mm
  • Thickness (Max)
    0.069 1.75mm
  • Thickness
    1.7526mm