  • C1808C221MZGACTU
C1808C221MZGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1808C221MZGACTU
HK JDW NO:
417-C1808C221MZGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV 220pF Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1808C221MZGACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.079W 4.70mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height
    2mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.085 2.15mm
  • Thickness
    2.159mm