  • C1808C102K1GAC7800
C1808C102K1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1808C102K1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1808C102K1GAC7800
Package:
1808
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 1808
Step5Bar-code shipping tag
C1808C102K1GAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1808
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm