  • C1805P183K5XPH
C1805P183K5XPH
advertisement
Manufacturer No:
C1805P183K5XPH
HK JDW NO:
417-C1805P183K5XPH
Description:
18nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1805
Step5Bar-code shipping tag
C1805P183K5XPH
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN SILVER
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18nF
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    0.98mm
  • Length
    4.57mm