  • C17CF6R8C-7ZN-X1T
C17CF6R8C-7ZN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C17CF6R8C-7ZN-X1T
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
HK JDW NO:
434-C17CF6R8C-7ZN-X1T
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
C17CF6R8C-7ZN-X1T
Description:
CF 6.8pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C17CF6R8C-7ZN-X1T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CF
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    6.8pF