  • C1608X5R1H474KT
C1608X5R1H474KT
advertisement
Manufacturer No:
C1608X5R1H474KT
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-C1608X5R1H474KT
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C1608X5R1H474KT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm