  • C1300-100
C1300-100
advertisement
Manufacturer No:
C1300-100
HK JDW NO:
336-C1300-100
Package:
100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C1300-100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Package / Case
    100
  • Insulation Material
    Rubber
  • Conductor Material
    Copper, Annealed Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Rubber
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    1300
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Microphone
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    26/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.230 (5.84mm)
  • Insulation Diameter
    5.842 mm
  • Length
    100.0' 30.5m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.035 0.89mm