  • C124G471J1G5CR
C124G471J1G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C124G471J1G5CR
HK JDW NO:
417-C124G471J1G5CR
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
C(SIZE)G 470pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C124G471J1G5CR
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.35mm