  • C1210X475K5RACAUTO7210
C1210X475K5RACAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1210X475K5RACAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1210X475K5RACAUTO7210
Package:
1210
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 2055
Step5Bar-code shipping tag
C1210X475K5RACAUTO7210
  • Factory Lead Time
    39 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Wraparound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.3mm