  • C1210X104KCRACTU
C1210X104KCRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210X104KCRACTU
HK JDW NO:
417-C1210X104KCRACTU
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Soft Termination
Quantity:
In Stock : 5998
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210X104KCRACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.302mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    2.3114mm