  • C1210C910JBRACTU
C1210C910JBRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C910JBRACTU
HK JDW NO:
417-C1210C910JBRACTU
Description:
91pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 47
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C910JBRACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm