  • C1210C682KDRACTU
C1210C682KDRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C682KDRACTU
HK JDW NO:
417-C1210C682KDRACTU
Package:
1210
Datasheet:
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 1722
Step5Bar-code shipping tag
C1210C682KDRACTU
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    1.5494mm