  • C1210C620KBRAC7210
C1210C620KBRAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C1210C620KBRAC7210
HK JDW NO:
417-C1210C620KBRAC7210
Package:
1210
Description:
62pF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210C620KBRAC7210
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm