  • C1210C472KGRACTU
C1210C472KGRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C472KGRACTU
HK JDW NO:
417-C1210C472KGRACTU
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C1210C472KGRACTU
Description:
SMD Comm X7R HV 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 76018
Step5Bar-code shipping tag
C1210C472KGRACTU
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm
  • Thickness
    2.3114mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%