  • C1210C471F5GAC7800
C1210C471F5GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C471F5GAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C471F5GAC7800
Package:
1210
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 1% 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210C471F5GAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm