  • C1210C331JGGACAUTO
C1210C331JGGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C331JGGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C331JGGACAUTO
Description:
SMD Auto C0G HV 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 2807
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C331JGGACAUTO
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto C0G HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm