  • C1210C273K2RALTU
C1210C273K2RALTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C273K2RALTU
HK JDW NO:
417-C1210C273K2RALTU
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R SnPb 0.027μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C273K2RALTU
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm X7R SnPb
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm