  • C1210C226M4PACTU
C1210C226M4PACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C226M4PACTU
HK JDW NO:
417-C1210C226M4PACTU
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C1210C226M4PACTU
Description:
SMD Comm X5R 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1489
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C226M4PACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X5R
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    16V
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Height
    1.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm