  • C1210C224KARAC7800
C1210C224KARAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C224KARAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C224KARAC7800
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 5524
Step5Bar-code shipping tag
C1210C224KARAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm