  • C1210C222K2GACB
C1210C222K2GACB
advertisement
Manufacturer No:
C1210C222K2GACB
HK JDW NO:
192-C1210C222K2GACB
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C1210C222K2GACB
Description:
C 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C222K2GACB
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm