  • C1210C222J2RAC7800
C1210C222J2RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C222J2RAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C222J2RAC7800
Package:
1210
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210C222J2RAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    780μm
  • Length
    3.2mm